Rodzina ma głos

<h1 class='page-title'>Rodzina ma głos</h1>

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie ma wskazywać wyborcom kandydatów do samorządu lokalnego, którzy publicznie zadeklarują stosowanie zasad ujętych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Kandydaci zobowiązują się do podejmowania konkretnych działań wypływających z tych zasad. Lista osób certyfikowanych będzie pomocą w dokonaniu właściwego wyboru przez osoby, dla których rodzina jest najważniejsza.

Certyfikowanym kandydatem może być osoba ubiegająca się o urząd wójta, burmistrza, prezydenta, radnego sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu czy rady gminy.

Pełnomocnicy

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powołuje sieć wojewódzkich i powiatowych pełnomocników kampanii „Rodzina ma głos!”. Pełnomocnicy dokonują przeglądu list kandydatów pod kątem ich zaangażowania w dotychczasowej działalności społecznej, samorządowej lub parlamentarnej, otwartości na współpracę z zapleczem społecznym w czasie kampanii i po wyborach, kierowania się w życiu deklarowanymi wartościami. Pełnomocnicy nie poszukują kandydatów do Certyfikatu wśród komitetów programowo sprzeciwiających się zasadom wyrażonym w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Wskazane przez pełnomocników kandydatury podlegają zatwierdzeniu przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Następnie pełnomocnicy udają się do wybranych kandydatów z propozycją przyznania im Certyfikatu, wyjaśnienia jego idei, wskazania korzyści i zobowiązań, które wiążą się z jego przyjęciem.

Certyfikowani kandydaci

Zatwierdzeni kandydaci zostaną zaproszeni na uroczyste, wojewódzkie spotkanie, na którym oficjalnie otrzymają Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Będą oni mogli używać w swoich materiałach wyborczych logotypów i znaków graficznych potwierdzających przyjęcie Certyfikatu.

W czasie trwania kadencji certyfikowani samorządowcy mogą liczyć na aktywne wsparcie ze strony pełnomocnika wraz z jego zapleczem społecznym, a także Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które również będzie monitorowało ich działania.

Akcja „Słoiczek dla Chyliczek”
Czytaj
Marsz dla Życia i Rodziny
Czytaj
Stop łamaniu polskich sumień!
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod