Centrum Życia i Rodziny przekazało wojewodzie wielkopolskiemu ponad 12 tys. podpisów pod apelem o uchylenie niebezpiecznej uchwały dotyczącej przyjęcia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Protestujący internauci podkreślają, że uchwała promuje idee ruchu LGBT oraz ideologię gender.
W urzędzie wojewódzkim w Poznaniu, przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny oraz Społecznej Rady Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań”, złożyli ponad 12 tys. podpisów pod apelem o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego w sprawie przyjętej przez Radę Miasta niebezpiecznej gender-uchwały. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym wprost nawiązuje do ideologii gender i postuluje m.in. zwalczanie tzw. stereotypowych ról płciowych. Zdaniem internautów, prowadzi to do wsparcia idei ruchu LGBT, a także zagraża konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.
Internauci, którzy podpisali petycję na stronie genderowakarta.pl domagają się od wojewody wielkopolskiego uchylenia zapisów uchwały podjętej przez Radę Miasta. W apelu do wojewody Łukasza Mikołajczyka zwrócono uwagę, że uchwała jest nie tylko niebezpieczna dla polskich rodzin, ale także stanowi „ideologiczną ingerencję w zakresie wydatków i kontraktów publicznych”. „Tworzy zobowiązanie przeznaczania środków publicznych na szkolenia, programy i kampanie promujące założenia kontrowersyjnych ideologii” oraz „zobowiązuje przedsiębiorców do preferencyjnego zatrudniania niektórych osób” – wskazują inicjatorzy akcji.
– Składając na ręce wojewody wielkopolskiego ponad 12 tys. podpisów pod apelem o uchylenie gender-uchwały, chcemy przypomnieć o fundamentalnych sprawach. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał obronę rodziny i małżeństwa przed skrajnymi ideologiami. Przed dokładnie takimi zagrożeniami, stanęły dziś poznańskie rodziny. To skutek przyjęcia genderowej Karty Równości, która marginalizuje rodzinę oraz zapowiada walkę z tzw. stereotypowymi rolami kobiet i mężczyzn – tłumaczy Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny.
– Na uchylenie tej szkodliwej uchwały wojewodzie wielkopolskiemu pozostało zaledwie kilka dni. Od jego osobistej decyzji zależy dziś bardzo wiele. Dzisiejszy dzień to sprawdzian wiarygodności administracji rządowej, której zwierzchnik – premier Mateusz Morawiecki – zobowiązał się bronić rodzin przed ideologiami. Liczymy, że wynik tego egzaminu będzie pozytywny, a wojewoda uchyli zapisy niebezpiecznej uchwały – dodaje Przeszowski.
Apel do wojewody o uchylenie przepisów zawartych w uchwale o Europejskiej Karcie Równości Kobiet i Mężczyzn to druga odsłona protestu dotyczącego kontrowersyjnych przepisów. Na początku lutego, Centrum Życia i Rodziny zorganizowało zbiórkę podpisów do radnych Poznania, którzy podczas posiedzenia mieli zdecydować o ewentualnym przyjęciu zapisów Karty. Wówczas, pomimo ponad 8 tys. podpisów sprzeciwu, apel okazał się nieskuteczny. Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej przyjęto genderową uchwałę.