Centrum Życia i Rodziny apeluje o ochronę dzieci nienarodzonych

Opublikowano: 2018-04-24

2273

We wtorek 24 kwietnia br. zorganizowaliśmy pod Sejmem RP briefing prasowy, w którym odnieśliśmy się do apelu Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ze spotkania w ostatnią niedzielę 22 kwietnia  w Suchej Beskidzkiej. Marszałek Sejmu zaapelował tam o publiczną aktywność na rzecz projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, co miałoby ułatwić posłom jego przyjęcie.

W czasie briefingu wskazaliśmy, że w tym roku odbył się już Biały Marsz w Poznaniu, a także Marsz Świętości Życia w Warszawie i Marsz dla Życia w Szczecinie.  Podkreśliliśmy, że ruch społeczny broniący życia rozwija się od wielu lat. Świadczą o nim tysiące osób biorące udział w corocznych Marszach dla Życia i Rodziny koordynowanych przez naszą Fundację. W najbliższych tygodniach Marsze przejdą zaś ulicami 150 miast w całej Polsce.

„Aktywność obrońców życia jest bardzo duża i apelujemy aby rządzący ją zauważyli. Jest nas na marszach ponad 200 tys. każdego roku. Działamy na różnych frontach, jednak bez agresji. Aktywność ta przejawia się również w zbiórkach podpisów, pikietach, wystawach, konferencjach itp. – podkreślił Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak.

Jednocześnie zwróciliśmy uwagę, że uchwalenie ustawy broniącej dzieci nienarodzonych nie jest i nie powinno być uzależnione od ulicznej aktywności przeciwników czy zwolenników tzw. aborcji. Jest ono uzależnione przede wszystkim od woli, determinacji i decyzji kierownictwa rządzącej partii. Obserwowana zwłoka w procedowaniu „Zatrzymaj aborcję” skutkuje zaś kolejnymi śmiertelnymi ofiarami. Statystycznie dziennie przynajmniej troje dzieci zostaje zamordowanych w świetle prawa w polskich szpitalach.

„Oczekujemy od parlamentarzystów takiej determinacji w tej sprawie jaką mogliśmy obserwować podczas procedowania wielu innych projektów legislacyjnych w ostatnich miesiącach” – dodał Prezes Fundacji.

Poza projektem „Zatrzymaj aborcję” zaapelowaliśmy również do Rządu o jak najszybsze wypowiedzenie przez Polskę tzw. „Konwencji Stambulskiej”, która jest zagrożeniem dla przyszłości rodziny. W obu tych sprawach, czyli kwestii powstrzymania aborcji z przesłanek eugenicznych, jak i wypowiedzenia Konwencji słyszeliśmy wielokrotne zapewnienia przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości o konieczności załatwienia tych spraw. Oczekujemy na przejście od słów do czynów.

Na koniec spotkania z mediami Prezes Centrum Życia i Rodziny wyraził  nadzieję, iż nadchodzące Marsze dla Życia i Rodziny będą okazją już nie do protestu i apelowania, ale do wspólnego świętowania odzyskania przez najmłodszych Polaków prawa do życia.

Po konferencji, złożyliśmy w Kancelarii Sejmu Pismo kierowane do Marszałka Marka Kuchcińskiego, którego treść znajduje się pod tym linkiem: https://czir.org/centrum-zycia-i-rodziny-apeluje-o-ochrone-dzieci-nienarodzonych/pismo-do-marszalka-kuchcinskiego/