„Ich odwaga napawa nas dumą”. Ruszyła kampania wsparcia dla funkcjonariuszy i żołnierzy

Opublikowano: 2021-11-09

5328

„W obronie granic” – to nowa kampania społeczna wspierająca wszystkich funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy aktualnie chronią wschodniej granicy kraju. Internauci mogą podpisać list wsparcia, ale także skierować kilka własnych ciepłych słów otuchy, w tych trudnych dla pogranicznikach chwilach. Wpisy zostaną przekazane dowódcom jednostek.

„Odwaga broniących nas żołnierzy i strażników napawa nas dumą i chcemy dać temu wyraz niniejszym listem wsparcia” – piszą na stronie https://wobroniegranic.pl inicjatorzy akcji z Centrum Życia i Rodziny. „Podpisując ten list wsparcia, wyrażam najwyższe uznanie dla funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, stających w obronie granic” – czytamy w liście.

Inicjatorzy akcji wskazują, że w sytuacji wzmożonego ataku na granicę polsko-białoruską, funkcjonariusze i żołnierze zasługują na szczególne wyrazy wsparcia i szacunku. Zwracają również uwagę na szereg słownych ataków i hejtu ze strony celebrytów i lewicowo-liberalnych polityków.

„Nie możemy pozwolić na to, aby w czasie najwyższej próby – jaką jest moment ochrony granic Rzeczpospolitej – liberalne media, a także celebryci i lewicowi politycy atakowali funkcjonariuszy i „opluwali” służby będące gwarantem bezpieczeństwa Polaków” – piszą na stronie https://wobroniegranic.pl inicjatorzy akcji. Wskazują, że w sytuacji wzmożonego ataku na granicę polsko-białoruską, funkcjonariusze i żołnierze zasługują na szczególne wyrazy wsparcia i szacunku.

Kampania przebiega dwuetapowo. Każdy internauta może podpisać specjalny list wsparcia dla funkcjonariuszy stających na straży Rzeczpospolitej, kierowany do szefa MON, a także Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz Komendanta Głównego Policji. Na stronie https://wobroniegranic.pl można również wpisać kilka własnych zdań wsparcia, które następnie zostaną przekazane dowódcom jednostek biorących udział w zabezpieczaniu polskiej granicy.

Inicjatorzy akcji podkreślają, że wsparcie dla polskich służb jest konieczne biorąc pod uwagę liczbę imigrantów, którzy pojawili się na polsko-białoruskiej granicy. Wskazują, że sytuacja jest coraz poważniejsza, a przecież „służby stojące w obronie granic także mają swoje rodziny, dzieci i najbliższych, którzy za nimi tęsknią i obawiają się o ich bezpieczeństwo”. „Dlatego każdy wyraz wsparcia i solidarności jakiego udzielimy dzielnym funkcjonariuszom, może okazać się na wagę złota i podnieść ich na duchu w szczególnie trudnych chwilach. Doceńmy ich pracę!” – czytamy na stronie kampanii.