Internauci apelują do radnych Sejmiku o przyjęcie uchwały „chroniącej przed deprawacją”

Opublikowano: 2020-03-18

4139

W sieci pojawiła się petycja do radnych Sejmiku, aby przyjęli projekt uchwały dotyczący Samorządowej Karty Praw Rodzin. Pod apelem podpisują się internauci, którzy podkreślają, że przyjęcie dokumentu „ochroni dzieci przed deprawacją”.

Już 30 marca radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będą głosowali nad przyjęciem Samorządowej Karty Praw Rodzin. Dokument w opinii wnioskodawców ma gwarantować rodzinie autonomię i chronić przed liberalnymi ideologiami, w tym LGBT oraz gender. Pod adresem www.wielkopolskakartarodzin.pl można znaleźć petycję do radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, której autorzy zachęcają samorządowców do przyjęcia dokumentu. Apel został przygotowany przez Społeczną Radę Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” i Centrum Życia i Rodziny.

Petycja do Radnych powstała w oparciu o wcześniej przygotowany projekt uchwały dotyczący przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin, która podkreśla rolę i znaczenie rodziny w życiu społecznym. Wskazuje również na konieczność promowania wartości wynikających z posiadania rodziny, a także z małżeństwa i rodzicielstwa. W projekcie uchwały zaznaczono, że samorząd województwa wielkopolskiego podkreśla konieczność zapewnienia rodzinom „ochrony przed wpływami ideologii podważających autonomię i tożsamość rodziny”.

Propozycja uchwały o Samorządowej Karcie Praw Rodzin spotkała się z uznaniem ze strony społeczników i internautów, którzy podpisują apel dedykowany do radnych Sejmiku. Wszystkie podpisy poparcia mają zostać przekazane przewodniczącej Sejmiku Małgorzacie Waszak. „Zwracam się z apelem o możliwie najszybsze przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego” – czytamy w treści apelu do radnych.

Autorzy petycji do radnych wskazują, że dziś rodzina zmaga się z poważnymi problemami wewnętrznymi i jest poddawana silnej presji ideologicznej. „Grupy o radykalnych poglądach co chwila proponują eksperymentalne projekty społeczne i próbują narzucać koncepcje ideologiczne, które kwestionują tożsamość małżeństwa i rodziny, a niekiedy wprost szkalują wizerunek rodziny, ukazując ją i relacje w niej panujące jako strukturalne źródło przemocy i wykorzystywania” – wskazują twórcy petycji do radnych.

„Forsowane przez skrajne grupy lobbystyczne programy tzw. zajęć antydyskryminacyjnych lub edukacji seksualnej kwestionują rolę rodziców jako pierwszych wychowawców dzieci i młodzieży, a tym samym osłabiają rodzinę” – czytamy w apelu pod adresem www.wielkopolskakartarodzin.pl. Jego autorzy podkreślają, że przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin, dowartościuje rodzinę i małżeństwo, a także ochroni je przed wpływami ideologii podważających ich autonomię.

Więcej informacji pod adresem www.wielkopolskakartarodzin.pl.