Jest odpowiedź na perfidne ataki na św. Jana Pawła II. Weź udział w konferencji „W obronie Obrońcy!”

Opublikowano: 2022-11-22

6001

Już 29 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „W obronie Obrońcy”, poświęcona nauczaniu papieża Jana Pawła II oraz serii perfidnych ataków, które obserwujemy w ostatnich tygodniach – informuje Centrum Życia i Rodziny. Szczegóły konferencji dostępne są na stronie: https://bronmyjp2.pl.

Organizatorzy wydarzenia wskazują na potrzebę reakcji i odparcia niesprawiedliwych i nie merytorycznych ataków na św. Jana Pawła II, a także jego nauczanie. Podkreślają również, że wraz z postępującą laicyzacją coraz częściej mamy do czynienia z atakami publicznej apostazji. Jednocześnie z drugiej strony kontestuje się nauczanie Papieża Rodziny i oskarża św. Jana Pawła II, aby zdezawuować nie tylko jego postać, ale także dziedzictwo.

„Cel tej agresji wydaje się jasny: poprzez zniszczenie autorytetu świętego Polaka próbuje się również zdyskredytować jego nauczanie o małżeństwie, rodzinie czy świętości życia i uderzyć w cały Kościół. Walka z tymi najważniejszymi wartościami to w rzeczywistości walka „cywilizacji śmierci” z „cywilizacją życia” i próba zaprowadzenia nowego porządku, w którym te fundamenty życia społecznego odejdą w niepamięć” – czytamy na stronie poświęconej konferencji https://bronmyjp2.pl.

Plan konferencji:

16.30 – powitanie uczestników

16.40 – Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny: Na celowniku czerwonych kamer. Medialne ataki na św. Jana Pawła II”

17.25 – Janusz Kotański, były Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej: Dziedzictwo św. Jana Pawła II w oczach świata” 

18.10 – przerwa kawowa

18.25 – ks. prof. Paweł Bortkiewicz, publicysta i wykładowca akademicki: Obrońca życia i rodziny na międzynarodowych areopagach”

19.10 – red. Paweł Chmielewski, publicysta PCh24.pl oraz „Do Rzeczy”: Śmierć Akademii Życia. Niszczenie dziedzictwa pro-life i pro-family”

19.55 – dyskusja

20.10 – zakończenie

Wstęp na konferencję jest wolny. W przypadku chęci wzięcia w niej udziału w formule online, konieczne jest dokonanie zapisu na stronie: https://bronmyjp2.pl. Poprzez formularz będzie można otrzymać link do transmisji wideo.

Konferencja „W obronie Obrońcy” odbędzie się 29 listopada o godz. 16:30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia”, przy ulicy Stawki 4B w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny.