Kobiety krytykują Donalda Tuska za słowa o aborcji i domagają się publicznych przeprosin

Opublikowano: 2022-09-05

5815

Donald Tusk zapowiedział, że jeśli wygra wybory, doprowadzi do legalizacji aborcji do 12 tygodnia ciąży. Słowa te spotkały się ze zdecydowaną krytyką kobiet, które apelują do lidera PO o zaprzestanie dehumanizowania ludzkiego życia i domagają się publicznych przeprosin za przedmiotowe traktowanie kobiet i nienarodzonych dzieci.

„My, żony i matki, kobiety odpowiedzialne za rozwijające się w nas życie poczęte, mówimy jasno: żądamy by Donald Tusk publicznie odwołał haniebne deklaracje przeciw życiu ludzkiemu” – czytamy w apelu przygotowanym przez grupę kobiet zaangażowanych w działania Centrum Życia i Rodziny. W apelu na stronie https://kobietyprzeciwtuskowi.plskrytykowano również próbę zmuszania polityków PO do zmiany poglądów na proaborcyjne.

– Nie zgadzamy się na promowanie aborcji, na wywieranie presji i wymuszanie poparcia dla zabijania nienarodzonych, jako warunku kariery politycznej. Żadna kobieta, matka nie uzna możliwości zabijania dzieci za swoje prawo! Kobiety są pierwszymi nosicielkami i strażniczkami życia i nie damy sobie odebrać tego prawa i przywileju – ani Donaldowi Tuskowi ani żadnemu innemu politykowi nastającemu na nas i dzieci – na jakimkolwiek etapie życia – wskazuje Monika Zając z Centrum Życia i Rodziny.

Autorki petycji sprzeciwiają się również kłamstwu, że „zabójstwo człowieka rozwijającego się w łonie matki, jest prawem człowieka”. „Ten nieludzki i okrutny fałsz, który Pan głosi, powoduje zamęt zwłaszcza wśród młodych dziewcząt i kobiet, podatnych na manipulacje ideologicznych aktywistów. Często są to kobiety znajdujące się w trudnej życiowej sytuacji, którym zamiast zaoferowania pomocy i koniecznego wsparcia, także prawnego i materialnego, oferuje Pan zgodne z prawem zabójstwo własnego dziecka!” – czytamy na stronie https://kobietyprzeciwtuskowi.pl.

Apel „Kobiety przeciw Tuskowi” jest odpowiedzią na zapowiedź legalizacji aborcji do 12 tygodnia ciąży, jeśli tylko Platforma Obywatelska wygra wybory parlamentarne. Tusk twierdzi również, że aborcja jest rzekomym „prawem kobiety” i decyzję o aborcji powinna podejmować kobieta. Słowa te można odbierać jako próbę zrzucenia odpowiedzialności za aborcję tylko i wyłącznie na matkę – wskazują kobiety zaangażowane w Centrum Życia i Rodziny.

Autorki listu do Donalda Tuska wskazują, że w tej sprawie potrzebna jest stanowcza reakcja, zwłaszcza polskich kobiet. Bierność będzie bowiem oznaczała przyzwolenie na dalsze kroki lewicowych polityków dążących do zalegalizowania aborcji.