Męska Droga Krzyżowa za Życiem w Warszawie i Krakowie

Opublikowano: 2024-03-13

6335

Inicjatywa Zjednoczeni 2022, którą współtworzy także Centrum Życia i Rodziny, zaprasza na Męską Drogę Krzyżową za Życiem. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 15 marca, w dwóch dużych miastach Polski: w Warszawie i w Krakowie.

Męska Droga Krzyżowa za Życiem będzie miała charakter pokutny i wynagradzający Panu Bogu za grzechy popełnione przeciw życiu poczętemu. Uczestnicy wydarzenia będą modlić się także o ochronę życia dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją, za ich ojców i matki.

Na spotkanie modlitewne zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu ochrona życia dzieci poczętych, choć, jak podkreślają organizatorzy, tegoroczna Męska Droga Krzyżowa za Życiem jest wezwaniem skierowanym przede wszystkim do mężczyzn, by odważnie bronili życia poczętego tak w wymiarze osobistym jak i społecznym.

To właśnie od mężczyzny tak często zależy życie dzieci. Już na etapie, gdy matka zaledwie przeczuwa obecność nowego człowieka pod swoim sercem – od ich odpowiedzialności, miłości i troski o kobietę zależy to, czy dziecko zostanie przyjęte czy też zapadnie decyzja o pozbyciu się go jak problemu. (…) Od ojców tak wiele zależy: to oni często swoim działaniem – a tak często jego brakiem – wydają wyrok śmierci na własne dziecko – podkreśla Centrum Życia i Rodziny.

Męska Droga Krzyżowa w Warszawie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu o 18.30. Następnie ok. 19.30 jej uczestnicy wyruszą z Placu Zamkowego.

Natomiast Męska Droga Krzyżowa w Krakowie rozpocznie się o 18.30 w bazylice Bożego Ciała i wyruszy w kierunku Rynku Głównego.