Nasi darczyńcy niosą pomoc dla Domu Matki i Dziecka w Opolu

Opublikowano: 2017-02-17

462
Centrum Życia i Rodziny dzięki hojności naszych Darczyńców wsparło kwotą 13 500 zł działalność Domu Matki i Dziecka w Opolu. W Ośrodku, który działa od 1993 roku, do tej pory schronienie znalazło już ponad 1300 kobiet i dzieci. 16 lutego br. odwiedziliśmy  tę placówkę, której przekazaliśmy środki finansowe potrzebne na rozbudowę.
Pracownicy i wolontariusze Domu podejmują wysiłki aby czas pobytu pensjonariuszek był dla nich okazją do rozwiązania życiowych problemów oraz zdobycia umiejętności pozwalających na zapewnienie sobie i swoim dzieciom szczęśliwej przyszłości. Wszyscy mieszkańcy ośrodka mogą liczyć na pomoc materialną, psychologiczną, pedagogiczną, prawną i duchową.
Oprócz matek z dziećmi do Domu Matki i Dziecka trafiają również kobiety w ciąży. Tu zarówno przed porodem, jak i w czasie połogu udzielana jest im niezbędna pomoc medyczna.
Aby ta dobra praca mogła być rozwijana i służyła jeszcze większej grupie kobiet i dzieci, niezbędne jest wyburzenie starej części budynku, która nie nadaje się do użytku i wybudowanie w to miejsce nowego. Mamy nadzieję, że dar serca zebrany wśród Przyjaciół naszej Fundacji, będzie jedynie częścią wsparcia na jakie opolski Dom Matki i Dziecka może liczyć w najbliższym czasie.
Więcej informacji o działalności Domu Matki Dziecka w Opolu możecie znaleźć Państwo na stronie http://dfoz.pl/dom-matki-i-dziecka/
Wszystkim Darczyńcom w imieniu Domu Matki i Dziecka w Opolu składamy serdeczne podziękowanie. Zachęcamy jednocześnie do dalszej pomocy w budowie dzieła które powstało aby służyć życiu.