Nie dla ideologii LGBT w publicznej telewizji. Wyraź swój sprzeciw!

Opublikowano: 2024-06-04

6469

TVP Poznań, w ramach specjalnych wydań „Rozmowy dnia”, udostępniło swoją antenę kontrowersyjnym aktywistom LGBT z Grupy Stonewall.  

Grupa od lat promuje wysoce ryzykowny styl życia subkultury LGBT oraz chce w ramach „edukacji seksualnej” zapoznawać młodzież i dzieci z wyjątkowo wulgarnymi i perwersyjnymi treściami. Świadczą o tym choć treści zamieszczone na profilu Grupy Stonewall na YouTube. Zaglądający tam odbiorcy, mogą znaleźć materiały dotyczące seksu analnego, oralnego, peggingu, masturbacji, seksu homoseksualnego, fetyszyzmu czy gadżetów erotycznych.

Z kolei w czerwcu 2020 roku Radio Poznań informowało, że założyciel i były prezes Grupy Stonewall – Arek Kluk – w wywiadzie dla portalu o tematyce queer, przyznał, że w jego środowisku są osoby, które udostępniają swoje nagie zdjęcia oraz biorą udział w tzw. „seksie grupowym”. Co więcej, aktywista przyznał, że założył konto na profilu pornograficznym, którego użytkownicy odpłatnie wymieniają się nagimi zdjęciami, bo „to go jara”. W tym samym wywiadzie założyciel Grupy Stonewall, odpowiadając na pytanie o to, czy walczy o „wolność do bycia nagim”, stwierdził, że „w pewnym sensie jest to też edukacja seksualna – zerwanie z jakimś tabu”.

Już pierwszy program przygotowany przez Grupę Stonewall pokazuje dobitnie, jakie treści jej członkowie chcą pokazywać widzom TVP Poznań. Gość zaproszony do pierwszego programu to osoba w pełni afirmująca zaburzenia tożsamości płciowej – drag queen działający pod pseudonimem „Twoja Stara”. Bardzo prawdopodobne, że programy z jego udziałem zobaczą dzieci, które widząc na antenie mediów publicznych mężczyznę przebranego za kobietą z dosadnym, wyzywającym makijażem, mogą zacząć kwestionować własną tożsamość płciową. Grupa Stonewall na swoim profilu w serwisie Facebook chwali się, że „dostała od stacji mnóstwo swobody”. Dlatego obawiamy się, że w kolejnych odcinkach programu będą prezentować podobne treści lub jeszcze gorsze treści.

Obecność tego typu treści w Telewizji Polskiej w sposób wyraźny narusza Ustawę o radiofonii i telewizji. W szczególności jej art. 21 ust. 2, w którym czytamy, że „programy i inne usługi jednostek publicznej radiofonii i telewizji w ramach jej misji publicznej powinny: (…) 7) służyć umacnianiu rodziny; 7a) służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych”.

Media publiczne są utrzymywane z pieniędzy podatników. Dlatego nie możemy obojętnie przyglądać się, jak stają się tubą propagandową lobby LGBT. Wpuszczenie Grupy Stonewall do TVP Poznań jest tylko pierwszym krokiem na tej drodze. Jeśli Polacy masowo i stanowczo nie wyrażą sprzeciwu wobec podobnych praktyk, to już wkrótce tego typu demoralizujące treści zostanę wprowadzone do innych programów i kanałów Telewizji Polskiej. Dlatego zachęcamy Państwa do poparcia poniższej petycji.

stopideologiiwtvp.pl