Pielgrzymka do grobu św. Joanny Beretty Molli – patronki OCŻ

Opublikowano: 2018-04-16

2266

W drugim tygodniu kwietnia 2018 część zespołu Centrum Życia i Rodziny wyruszyła w pielgrzymkę do grobu Świętej Joanny Beretty Molli w Mesero niedaleko Mediolanu. W czasie Mszy Świętej w Sanktuarium pod przewodnictwem ks. Przemysława Drąga na ołtarzu zostały złożone intencje Obrońców Cywilizacji Życia (którym patronuje św. Joanna) oraz Przyjaciół Centrum Życia i Rodziny.

Na miejscu poznaliśmy ks. Paolo, który oprowadził nas po Sanktuarium św. Joanny Beretty Molli. Kustosz miejsca podkreślił, że św. Joanna nie została Świętą tylko dlatego, że oddała życie za swoje dziecko, ale dlatego że zawsze stawiała na życie – zarówno w pracy jak i w domu. Była bezgranicznie oddana Boga, a zarazem była piękną, kochającą życie żoną, matką, lekarką.

W czasie pielgrzymki uczestniczyliśmy również w środowej audiencji generalnej Papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra, w Mszy Świętej u grobu św. Jana Pawła II oraz odwiedziliśmy Bazyliki Rzymskie. Wszędzie w modlitwach polecaliśmy nasze rodziny oraz Przyjaciół naszej Fundacji.

Głęboko wierzymy, że wszystkie łaski, o które nas proszoną, zostaną otrzymane.