Pikieta przed Pałacem Prezydenckim. Chodzi o decyzję prezydenta o podpisaniu ustawy o finansowaniu in vitro

Opublikowano: 2023-12-17

6277

We wtorek 19 grudnia o 15:00 odbędzie się pikieta przed Pałacem Prezydenckim. Organizatorzy wskazują, że to forma sprzeciwu wobec decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy o finansowaniu nieetycznej procedury in vitro.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia z Centrum Życia i Rodziny oraz Fundacji PRO – Prawo do Życia, wydarzenie będzie miało charakter manifestacji sprzeciwu, a zarazem charakter modlitewny. Przed Pałacem Prezydenckim mają zabrać głos przedstawiciele organizacji krytycznie oceniających decyzję prezydenta. Następnie zgromadzeni odmówią różaniec w intencji obrony życia i godności każdego człowieka w Polsce.

„Krytycznie oceniamy decyzję Prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy o finansowaniu procedury sztucznego zapłodnienia in vitro. Wokół samej procedury istnieje pewna zmowa milczenia. Pomijany jest fakt, że ma ona znamiona eugeniki i aborcji. W każdym bowiem przypadku tylko jeden lub dwa ludzkie zarodki mają szansę urodzić się. Pozostałe trafiają na zawsze do zamrażarki bez możliwości rozwinięcia się i narodzin” – wskazuje Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorzy zgromadzenia przed Pałacem Prezydenckim wskazują, że to wydarzenie pokojowe, które ma dać wyraźny sygnał, że duża część opinii publicznej w Polsce nie akceptuje forsowania nieetycznych ustaw. Dlatego – jak podają – konieczne jest wyrażenie swej dezaprobaty publicznie.

Inicjatorzy wydarzenia wskazują, że bardzo ważnym elementem będzie publiczna modlitwa różańcowa. Jej intencją jest obrona życia w Polsce i obrona godności każdego człowieka, niezależnie od etapu jego rozwoju. „Modlimy się również o to, aby politycy podejmując decyzje pamiętali o niezbywalnej godności każdego człowieka i nie uchwalali ustaw przeciwnych tym wartościom” – wskazuje Centrum Życia i Rodziny.

Organizacja dotychczas zachęcała do podpisywania internetowego apelu do Prezydenta, aby ten zawetował ustawę. Petycję na stronie https://dzieckodaremnietowarem.pl podpisało blisko 9 tysięcy osób.

Wydarzenie przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się we wtorek 19 grudnia o godz. 15:00.

Swój udział potwierdzili przedstawiciele kilku organizacji. Oprócz Centrum Życia i Rodziny oraz Fundacji PRO – Prawo do Życia w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris, Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks Piotra Skargi, Młodzieży Wszechpolskiej, a także osoby zaangażowane w inicjatywę Męskiego Różańca.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3jmcdjgUz