Polacy dziękują nowym świętym za ich postawę! Niezwykła akcja Centrum Życia i Rodziny

Opublikowano: 2021-08-03

5177

Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej, powstaje wyjątkowa księga pamiątkowa. Każdy może wpisać do niej swoje prośby do nowych błogosławionych i podziękowania za dobro, którego doświadczyliśmy. Wyjątkowa księga będzie obecna na uroczystościach beatyfikacyjnych 12 września. Wpis można złożyć na stronie: https://prymasowiwyszynskiemu.pl.

Zbliżające się dwie beatyfikacje naszych wielkich rodaków – Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego oraz Służebnicy Bożej matki Elżbiety Róży Czackiej – to niepowtarzalna okazja, by zwrócić uwagę na ich wspaniałe czyny i trafne wybory. Można jednak również podziękować im za morze dobra wyświadczonego bliźnim lub poprosić wyniesionych do Chwały Ołtarzy o wstawiennictwo. Niezwykłą sposobność ku temu daje Centrum Życia i Rodziny.

Wielokrotnie przy okazji beatyfikacji lub kanonizacji opinia publiczna wspomina niesamowite osoby, które swoim świętym życiem zapisały się złotymi zgłoskami w dziejach narodu i Kościoła. Słyszymy wtedy relacje historyków i wspomnienia osób osobiście znających bohaterów wydarzenia. Tak z pewnością będzie również przy okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej, jednak tym razem kościelnej ceremonii towarzyszyć będzie jeden, niepowtarzalny element.

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło bowiem cyfrową platformę umożliwiającą wpisanie się do wyjątkowej księgi pamiątkowej powstającej na okoliczność wyniesienia do Chwały Ołtarzy dwójki Polaków. „Mogą to być słowa uznania, wyrazy dziękczynienia czy też szczera prośba do nowych błogosławionych o ich wstawiennictwo” – informują inicjatorzy akcji. Swój wpis można złożyć na stronie: https://prymasowiwyszynskiemu.pl.

Księga z wpisami – co istotne – będzie obecna na uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej, które zaplanowano 12 września w Świątyni Bożej Opatrzności. Inicjatorzy akcji wskazują, że zostanie ona złożona jako dar Przyjaciół Centrum Życia i Rodziny, a następnie umieszczona w Muzeum Archidiecezjalnym, jako pamiątka tego wyjątkowego wydarzenia.

– Wpis do księgi beatyfikacyjnej to nie tylko możliwość złożenia swoich próśb i podziękowania za postawę naszych nowych błogosławionych. Złożenie wpisu to także – choćby i symbolicznie – zapisanie się w historii Kościoła i narodu oraz wzięcie udziału w ważnej inicjatywie, która będzie pamiątką i świadectwem naszej wiary – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny i pomysłodawca stworzenia księgi.

Organizatorzy kampanii zachęcają do złożenia wpisu wszystkich Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz założycielki ośrodka dla niewidomych w Laskach.

Więcej informacji o akcji oraz życiorysy przyszłych błogosławionych można odnaleźć na stronie internetowej: https://prymasowiwyszynskiemu.pl oraz stronie www.czir.org. Inicjatorem akcji jest Centrum Życia i Rodziny.