Brońmy dzieci przed tęczową propagandą

<h1 class='page-title'>Brońmy dzieci przed tęczową propagandą</h1>

„Brońmy dzieci przed tęczową propagandą” to kampania zorganizowana w 2016 roku przez Centrum Życia i Rodziny. Akcja była wyrazem sprzeciwu wobec uczestnictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koalicji na Rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, która m.in. prezentuje ideologiczną koncepcję płci oraz podważa prawo rodziców do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło stronę www.szkolabezdeprawacji.pl, na której można było złożyć podpisy pod:

1) apelem do Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej o podjęcie realnych działań chroniących dzieci przed ideologicznymi treściami zawartymi w tzw. „programach antydyskryminacyjnych” mogącymi prowadzić do zaburzania harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży, oraz

2) protestem skierowanym do Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza o wycofanie ZNP z – podważającego zaufanie do światopoglądowej bezstronności Związku – zaangażowania w Koalicję na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej.

„Nie możemy pozwolić, by pod niekontrowersyjnie brzmiącym hasłem edukacji antydyskryminacyjnej prowadzono jawnie indoktrynujące zajęcia na temat ludzkiej płciowości i seksualności” – powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak.

Pod fasadą szlachetnych haseł sprzeciwu wobec dyskryminacji i wspierania równości programy tzw. edukacji antydyskryminacyjnej prezentują stanowisko światopoglądowe de facto podważające rodzinę i wychowawczy wpływ rodziców na dzieci. Wmawia się dzieciom, że wszystkie różnice między płciami, jakie mogą zaobserwować na co dzień są sztuczne i niesprawiedliwe, że płeć jest społecznym wymysłem, a przywiązanie do macierzyństwa, małżeństwa czy wierności uznaje się za „stereotyp”.

Edukacja antydyskryminacyjna „wpływa na postawy” (tak definiuje się jej cel w oficjalnych dokumentach), a więc i na system wartości i zachowanie dzieci, w zakresie materii wyjątkowo delikatnej jaką jest ludzka płciowość, seksualność i rodzina, przekazując uczniom treści co najmniej kontrowersyjne.

Otwarte włączenie się w działania skrajnie zideologizowanych organizacji pozarządowych podważa pozycję Związku jako w założeniu mającego reprezentować całe środowisko nauczycielskie. Rodzi też obawy o konsekwencje szeroko zakrojonych „treningów” dla nauczycieli i ich wątpliwej jakości wpływ na uczniów.

„Jako Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny jesteśmy zdeterminowani, by stanąć w obronie dzieci i młodzieży przed treściami potencjalnie szkodliwymi dla harmonijnego rozwoju ich osobowości” – dodał Paweł Kwaśniak.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli podpis pod apelem i protestem. Łącznie zebraliśmy prawie 15 tysięcy podpisów.

Dzięki naszej kampanii zostało zmienione rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 sierpnia 2015 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. 2015 poz. 1214), które zobowiązuje szkoły i placówki edukacyjne do realizowania działań antydyskryminacyjnych obejmujących całą społeczność szkoły lub placówki. Nasza kampania spotkała się jednocześnie z ostrą reakcją kierownictwa ZNP. Związek niestety nie wycofał się z udziału w Koalicji na Rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej.

 

Nie łamcie sumień! Nie dzielcie Polskich domów!
Czytaj
PRZENIEŚMY DZIEŃ OJCA NA 19 MARCA. RUSZA WYJĄTKOWA KAMPANIA SPOŁECZNA
Czytaj
UE chce narzucić Polsce uznanie „praw” osób LGBT. Centrum Życia i Rodziny interweniuje u premiera
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod