Centrum Życia i Rodziny apeluje do ministra o zwiększenie kar za profanacje i wandalizm

<h1 class='page-title'>Centrum Życia i Rodziny apeluje do ministra o zwiększenie kar za profanacje i wandalizm</h1>

W związku z falą radykalnych ataków i profanacji ze strony lewicowych aktywistów, Centrum Życia i Rodziny wystosowało apel do ministra sprawiedliwości, aby zapobiec przyszłym profanacjom i znieważeniom. Autorzy petycji do Zbigniewa Ziobro domagają się zdecydowanego zwiększenia kar za ataki na symbole religijne i państwowe, wpisujące się w nasze wspólne dziedzictwo.

Inicjatywa Centrum Życia i Rodziny jest odpowiedzią na liczne prowokacje, profanacje i wszelkie ataki ze strony lewicowych aktywistów, które obserwowaliśmy w ostatnim czasie. Autorzy petycji zwracają się do ministra sprawiedliwości z apelem o podjęcie działań mających na celu zwiększenie kar dla wandali, którzy dopuszczają się znieważania pomników, miejsc kultu czy monumentów, szczególnie ważnych z punktu widzenia historii Polski i katolickiej wiary. Apel można znaleźć na stronie www.stopwandalom.pl.

„Obraz zamaskowanych, kuso ubranych aktywistów LGBT skaczących po figurze pomnika Chrystusa dźwigającego krzyż i zakładających na niego swoją pstrokatą flagę (jak niegdyś pijani rzymscy żołnierze szkarłatną szatę) tkwi w pamięci i daje do myślenia” – czytamy na stronie, gdzie znajduje się apel do ministra Zbigniewa Ziobro i jego uzasadnienie. Centrum Życia i Rodziny precyzuje, że inicjatywa ma doprowadzić do zwiększenia kar za profanacje, wandalizm i zniszczenia miejsc ważnych dla katolików i polskich patriotów.

„Niskie sankcje karne za wandalizm, znieważenia i profanacje rozzuchwalają potencjalnych prowokatorów. Aby zatem skutecznej chronić nasze dziedzictwo narodowe i religijne i zapobiec przyszłym aktom znieważenia czy profanacji, musi zmienić się prawo” – czytamy. Fundacja wskazuje, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatnim czasie zniszczono wiele pomników i dochodziło do profanacji, może w przyszłości mieć miejsce również w Polsce, dlatego musimy reagować zawczasu.

„Apelujemy do ministra sprawiedliwości o zdecydowane działanie i szybkie zainicjowanie zmian w prawie, które zabezpieczą nasze dziedzictwo narodowe i religijne przed aktami wandalizmu, profanacji i znieważania. Jesteśmy przekonani, że niskie kary dla sprawców – najczęściej aktywistów LGBT – jedynie ich rozzuchwalają, a sprawcy czują się bezkarni. Wierzymy, że zdecydowane zaostrzenie kar za takie czyny będzie odstraszało potencjalnych agresorów” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Petycja w tej sprawie do ministra Zbigniewa Ziobro jest dostępna dla wszystkich pod adresem: www.stopwandalom.pl.  Centrum Życia i Rodziny zapowiada również inne działania mające na celu zwiększenie kar dla wandali i osób, które dopuszczają się profanacji miejsc i symboli ważnych dla Polaków i katolików.

Źródło: czir.org

WMa

Aktualne informacje o działalności Centrum Życia i Rodziny są dostępne na www.czir.org

Stop związkom partnerskim!
Czytaj
Stop dyktaturze mniejszości!
Czytaj
Brońmy dzieci nienarodzonych!
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod