Centrum Życia i Rodziny apeluje do ministra o zwiększenie kar za profanacje i wandalizm

<h1 class='page-title'>Centrum Życia i Rodziny apeluje do ministra o zwiększenie kar za profanacje i wandalizm</h1>

W związku z falą radykalnych ataków i profanacji ze strony lewicowych aktywistów, Centrum Życia i Rodziny wystosowało apel do ministra sprawiedliwości, aby zapobiec przyszłym profanacjom i znieważeniom. Autorzy petycji do Zbigniewa Ziobro domagają się zdecydowanego zwiększenia kar za ataki na symbole religijne i państwowe, wpisujące się w nasze wspólne dziedzictwo.

Inicjatywa Centrum Życia i Rodziny jest odpowiedzią na liczne prowokacje, profanacje i wszelkie ataki ze strony lewicowych aktywistów, które obserwowaliśmy w ostatnim czasie. Autorzy petycji zwracają się do ministra sprawiedliwości z apelem o podjęcie działań mających na celu zwiększenie kar dla wandali, którzy dopuszczają się znieważania pomników, miejsc kultu czy monumentów, szczególnie ważnych z punktu widzenia historii Polski i katolickiej wiary. Apel można znaleźć na stronie www.stopwandalom.pl.

„Obraz zamaskowanych, kuso ubranych aktywistów LGBT skaczących po figurze pomnika Chrystusa dźwigającego krzyż i zakładających na niego swoją pstrokatą flagę (jak niegdyś pijani rzymscy żołnierze szkarłatną szatę) tkwi w pamięci i daje do myślenia” – czytamy na stronie, gdzie znajduje się apel do ministra Zbigniewa Ziobro i jego uzasadnienie. Centrum Życia i Rodziny precyzuje, że inicjatywa ma doprowadzić do zwiększenia kar za profanacje, wandalizm i zniszczenia miejsc ważnych dla katolików i polskich patriotów.

„Niskie sankcje karne za wandalizm, znieważenia i profanacje rozzuchwalają potencjalnych prowokatorów. Aby zatem skutecznej chronić nasze dziedzictwo narodowe i religijne i zapobiec przyszłym aktom znieważenia czy profanacji, musi zmienić się prawo” – czytamy. Fundacja wskazuje, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatnim czasie zniszczono wiele pomników i dochodziło do profanacji, może w przyszłości mieć miejsce również w Polsce, dlatego musimy reagować zawczasu.

„Apelujemy do ministra sprawiedliwości o zdecydowane działanie i szybkie zainicjowanie zmian w prawie, które zabezpieczą nasze dziedzictwo narodowe i religijne przed aktami wandalizmu, profanacji i znieważania. Jesteśmy przekonani, że niskie kary dla sprawców – najczęściej aktywistów LGBT – jedynie ich rozzuchwalają, a sprawcy czują się bezkarni. Wierzymy, że zdecydowane zaostrzenie kar za takie czyny będzie odstraszało potencjalnych agresorów” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Petycja w tej sprawie do ministra Zbigniewa Ziobro jest dostępna dla wszystkich pod adresem: www.stopwandalom.pl.  Centrum Życia i Rodziny zapowiada również inne działania mające na celu zwiększenie kar dla wandali i osób, które dopuszczają się profanacji miejsc i symboli ważnych dla Polaków i katolików.

Źródło: czir.org

WMa

Aktualne informacje o działalności Centrum Życia i Rodziny są dostępne na www.czir.org

Nie łamcie sumień! Nie dzielcie Polskich domów!
Czytaj
PRZENIEŚMY DZIEŃ OJCA NA 19 MARCA. RUSZA WYJĄTKOWA KAMPANIA SPOŁECZNA
Czytaj
UE chce narzucić Polsce uznanie „praw” osób LGBT. Centrum Życia i Rodziny interweniuje u premiera
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod