Historyczny wyrok w obronie życia. Podziękuj posłom za zaangażowanie

<h1 class='page-title'>Historyczny wyrok w obronie życia. Podziękuj posłom za zaangażowanie</h1>

Centrum Życia i Rodziny zachęca do wyrażenia podziękowania posłom, którzy w szczególny sposób przyczynili się do zwiększenia ochrony życia ludzkiego w Polsce. Historycznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego likwidującego tzw. „przesłankę eugeniczną” nie byłoby bez uprzednio przygotowanego wniosku posłów, którzy złożyli wniosek o zbadanie tego zapisu z Konstytucją.

W październiku 2017 r. grupa 108 posłów złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie tzw. przesłanki eugenicznej za niezgodną z polską Konstytucją. Nie został on rozpatrzony przed końcem poprzedniej kadencji, dlatego w grudniu 2019 r., niedługo po wyborach, tym razem 118 posłów powtórnie zawnioskowało w tej sprawie.

Szczególne uznanie należy się posłom Bartłomiejowi Wróblewskiemu i Piotrowi Uścińskiemu, którzy reprezentowali wnioskodawców przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wyrok z 22 października to jeden z największych sukcesów w ich pracy poselskiej. Obecny czas nie jest dla nich wszystkich łatwy. Wylała się na nich fala nienawiści ze strony środowisk lewicowych i liberalnych. Co więcej, przeniosła się nawet pod domy niektórych z nich.

Dlatego w tym momencie wyraźmy naszą wdzięczność tym 118 posłom za ich postawę oraz wesprzyjmy ich w obecnej sytuacji! Wsparcie dla posłów można wyrazić na stronie www.podziekujposlom.pl, gdzie zamieszczono specjalny list dziękczynny.

Jest to bardzo ważny gest, pokrzepiający i umacniający ich w podejmowaniu kolejnych inicjatyw na rzecz życia nienarodzonego i rodzin. Pokażmy, że widzimy i doceniamy ich starania!

 

Stop związkom partnerskim!
Czytaj
Stop dyktaturze mniejszości!
Czytaj
Brońmy dzieci nienarodzonych!
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod