Historyczny wyrok w obronie życia. Podziękuj posłom za zaangażowanie

<h1 class='page-title'>Historyczny wyrok w obronie życia. Podziękuj posłom za zaangażowanie</h1>

Centrum Życia i Rodziny zachęca do wyrażenia podziękowania posłom, którzy w szczególny sposób przyczynili się do zwiększenia ochrony życia ludzkiego w Polsce. Historycznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego likwidującego tzw. „przesłankę eugeniczną” nie byłoby bez uprzednio przygotowanego wniosku posłów, którzy złożyli wniosek o zbadanie tego zapisu z Konstytucją.

W październiku 2017 r. grupa 108 posłów złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie tzw. przesłanki eugenicznej za niezgodną z polską Konstytucją. Nie został on rozpatrzony przed końcem poprzedniej kadencji, dlatego w grudniu 2019 r., niedługo po wyborach, tym razem 118 posłów powtórnie zawnioskowało w tej sprawie.

Szczególne uznanie należy się posłom Bartłomiejowi Wróblewskiemu i Piotrowi Uścińskiemu, którzy reprezentowali wnioskodawców przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wyrok z 22 października to jeden z największych sukcesów w ich pracy poselskiej. Obecny czas nie jest dla nich wszystkich łatwy. Wylała się na nich fala nienawiści ze strony środowisk lewicowych i liberalnych. Co więcej, przeniosła się nawet pod domy niektórych z nich.

Dlatego w tym momencie wyraźmy naszą wdzięczność tym 118 posłom za ich postawę oraz wesprzyjmy ich w obecnej sytuacji! Wsparcie dla posłów można wyrazić na stronie www.podziekujposlom.pl, gdzie zamieszczono specjalny list dziękczynny.

Jest to bardzo ważny gest, pokrzepiający i umacniający ich w podejmowaniu kolejnych inicjatyw na rzecz życia nienarodzonego i rodzin. Pokażmy, że widzimy i doceniamy ich starania!

 

Nie łamcie sumień! Nie dzielcie Polskich domów!
Czytaj
PRZENIEŚMY DZIEŃ OJCA NA 19 MARCA. RUSZA WYJĄTKOWA KAMPANIA SPOŁECZNA
Czytaj
UE chce narzucić Polsce uznanie „praw” osób LGBT. Centrum Życia i Rodziny interweniuje u premiera
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod