NIE DLA HOMOREKLAM I PROMOCJI IDEOLOGII LGBT W TELEWIZJI. PODPISZ APEL DO KRRIT

<h1 class='page-title'>NIE DLA HOMOREKLAM I PROMOCJI IDEOLOGII LGBT W TELEWIZJI. PODPISZ APEL DO KRRIT</h1>

Telewizja Polsat oraz TVN zdecydowały się na emisję spotu, będącego reklamą produktów marki Durex. W jednej ze scen przedstawiono głaszczących się i niemalże całujących mężczyzn. Szokujący przekaz spotu jest niezgodny z zapisami Ustawy o radiofonii i telewizji, a także niebezpieczny dla zdrowia psychicznego dzieci. Dlatego do KRRiT wystosowano apel o zdecydowaną reakcję.

„Z niemałym oburzeniem kieruję swoje żądanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o interwencję w sprawie reklamy prezerwatyw „Głośni w łóżku”, która emitowana jest na kanałach telewizyjnych związanych z Polsatem i TVN” – czytamy w apelu skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, dostępnym do podpisania pod adresem: www.niedlatychreklam.pl. Autorzy petycji z Centrum Życia i Rodziny domagają się zdecydowanej reakcji i podkreślają, że spot marki Durex ma prohomoseksualny, niemoralny wydźwięk oraz jest zagrożeniem dla zdrowia psychicznego dzieci.

Reklama marki Durex pt. „Głośni w łóżku” została wyprodukowana z okazji tzw. Międzynarodowego Dnia Seksu. W jednej ze scen można zobaczyć intymną sytuację z udziałem dwóch mężczyzn, którzy w pewnym momencie sięgają po flagowy produkt marki. Te szokujące sceny można zobaczyć na kanałach głównych stacji komercyjnych – Polsatu oraz TVN. Interwencję w tej sprawie przeprowadziło Centrum Życia i Rodziny, które w petycji do władz KRRiT podkreśla, że treść reklamy narusza zapisy Ustawy o radiofonii i telewizji.

Przede wszystkim chodzi o Art. 18 ust. 1, który wskazuje, że przekazy „nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem (…) oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym”. Warto odnotować, że emisji szokującego spotu odmówił publiczny nadawca tj. Telewizja Polska, która w swej decyzji podkreślała, że ich widzowie często wnoszą skargi, gdy pokazywane są treści o charakterze intymnym. W apelu o interwencję w tej sprawie napisano również, że wg badań CBOS z 2019 roku, 78 proc. Polaków uważa homoseksualizm co najmniej za odstępstwo od normy, a 67 proc. badanych jest przeciwna publicznemu pokazywaniu przez homoseksualistów swojego sposobu życia.

Centrum Życia i Rodziny podkreśla na stronie www.niedlatychreklam.pl, że firma produkująca prezerwatywy „jest zaangażowana w promocję ruchu LGBT+, którego postulaty są sprzeczne z polskim porządkiem prawnym, tj. podważają społeczną rolę rodziny i małżeństwa i żądają adopcji dla par osób tej samej płci”.

W petycji zwrócono również uwagę na to, że ta szokująca reklama „niesie szczególne zagrożenie dla zdrowia psychicznego i moralnego rozwoju małoletnich”. Autorzy podkreślają, że to narusza treść Art. 18 ust 4. Ustawy o radiofonii i telewizji. Zauważono, że przedstawicielka marki Durex wskazała, że misją marki jest edukacja seksualna. „Tym samym z nieuzasadnionych przyczyn uzurpuje sobie prawo do przekazywania treści, które leżą w kompetencjach rodziców” – wskazano w apelu.

„Oburza mnie, że mimo tych naruszeń, komercyjne, lecz dostępne publicznie na takich samych zasadach jak TVP, stacje telewizyjne Polsat i TVN zdecydowały się emitować ten spot. Wzywam zatem Krajową Radę Telefonii i Telewizji do interwencji w tej sprawie!

Reklama uderzająca w poglądy większości Polaków i zagrażająca wychowaniu i dobru dzieci i młodzieży powinna zostać wycofana” – czytamy w apelu do KRRiT, dostępnym do podpisania pod adresem www.niedlatychreklam.pl.

Nie łamcie sumień! Nie dzielcie Polskich domów!
Czytaj
PRZENIEŚMY DZIEŃ OJCA NA 19 MARCA. RUSZA WYJĄTKOWA KAMPANIA SPOŁECZNA
Czytaj
UE chce narzucić Polsce uznanie „praw” osób LGBT. Centrum Życia i Rodziny interweniuje u premiera
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod