„Obiecaliście!”

<h1 class='page-title'>„Obiecaliście!”</h1>

Ponad 10 000 podpisów złożonych pod naszą petycją przyczyniło się do odwołania p. Magdaleny Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 

P. Biejat została przewodniczącą wspomnianej komisji na początku listopada. Mimo iż deklarowała się jako osoba o jednoznacznie pro-aborcyjnych poglądach (uśmiercanie na życzenie do 12. tygodnia ciąży), chcąca realizować roszczenia lobby LGBT, zagłosowało na nią wielu posłów Prawa i Sprawiedliwości, chociaż ugrupowanie deklarowało w niedawnej kampanii przedwyborczej stanowczą obronę życia i rodziny.

W odpowiedzi uruchomiliśmy w Internecie petycję „Obiecaliście!”. Wezwaliśmy w niej posłów PiS do podjęcia kroków w celu odwołania p. Magdaleny Biejat ze stanowiska, a także do wywiązania się z dawnych i niedawnych obietnic dotyczących prawnej ochrony życia poczętego i rodziny.

Cała sprawa wywołała poruszenie medialne: pojawiały się liczne komentarze, sami udzieliliśmy kilku wywiadów na ten temat. Do postulatów naszej petycji odnosili się też politycy PiS.

19 grudnia poseł Aneta Czerwińska, rzecznik PiS (a zarazem jedna z osób, które zagłosowały „za” p. Magdaleną Biejat i przekonywały, że ten wybór to kwestia sejmowych parytetów) poinformowała na Twitterze:

– Posłowie PiS złożyli wniosek do przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny p. Biejat o zwołanie posiedzenia i dokonanie zmian w prezydium komisji, w tym na stanowisku przewodniczącego. PiS chce również rozszerzenia prezydium o jeszcze jednego wiceprzewodniczącego. 

7 stycznia wiceprezes Centrum Kazimierz Przeszowski przekazał do klubu Prawo i Sprawiedliwość ponad 10 000 podpisów złożonych pod petycją. Chcieliśmy w ten sposób pokazać politykom PiS, że tysiące Polaków żąda od nich wywiązania się obietnic i doprowadzenia tej sprawy do końca.

Przyniosło to konkretny efekt: posłanka popierająca aborcję na życzenie i adopcję dzieci przez pary homoseksualne przestaje kierować pracami komisji!

16 stycznia członkowie komisji zagłosowali za odwołaniem p. Biejat. Nową przewodniczącą została posłanka Urszula Wargocka. Teresa Wargocka, wiceprzewodnicząca uzasadniała tę decyzję:

– Poglądy polityczne, która prezentuje pani Magdalena Biejat w licznych wywiadach dziennikarskich, m.in. w sprawie modelu rodziny, nie są podzielane przez większość naszego społeczeństwa. Wypowiedzi te rezonują w opinii społecznej i wywołują niezadowolenie wielu obywateli, że głosi je przewodnicząca komisji, w której zapadają decyzje o polityce państwa wobec rodzin.

Kampania Obiecaliście!” to znaczący sukces wszystkich osób przejętych ochroną życia i rodziny w Polsce, zwłaszcza tych, które złożyły swoje podpisy. Po raz kolejny (poprzednio w sprawach Zofii Klepackiej i prof. Aleksandra Nalaskowskiego) Centrum Życia i Rodziny pomogło wywrzeć presję społeczną, która okazała się skutecznym środkiem w walce o wartości najważniejsze dla milionów Polaków.

Dziękujemy za każdy podpis, za każdego przesłanego do znajomych maila czy linka z informacją o tej petycji!

 

Nie łamcie sumień! Nie dzielcie Polskich domów!
Czytaj
PRZENIEŚMY DZIEŃ OJCA NA 19 MARCA. RUSZA WYJĄTKOWA KAMPANIA SPOŁECZNA
Czytaj
UE chce narzucić Polsce uznanie „praw” osób LGBT. Centrum Życia i Rodziny interweniuje u premiera
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod