„Obiecaliście!”

<h1 class='page-title'>„Obiecaliście!”</h1>

Ponad 10 000 podpisów złożonych pod naszą petycją przyczyniło się do odwołania p. Magdaleny Biejat z funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 

P. Biejat została przewodniczącą wspomnianej komisji na początku listopada. Mimo iż deklarowała się jako osoba o jednoznacznie pro-aborcyjnych poglądach (uśmiercanie na życzenie do 12. tygodnia ciąży), chcąca realizować roszczenia lobby LGBT, zagłosowało na nią wielu posłów Prawa i Sprawiedliwości, chociaż ugrupowanie deklarowało w niedawnej kampanii przedwyborczej stanowczą obronę życia i rodziny.

W odpowiedzi uruchomiliśmy w Internecie petycję „Obiecaliście!”. Wezwaliśmy w niej posłów PiS do podjęcia kroków w celu odwołania p. Magdaleny Biejat ze stanowiska, a także do wywiązania się z dawnych i niedawnych obietnic dotyczących prawnej ochrony życia poczętego i rodziny.

Cała sprawa wywołała poruszenie medialne: pojawiały się liczne komentarze, sami udzieliliśmy kilku wywiadów na ten temat. Do postulatów naszej petycji odnosili się też politycy PiS.

19 grudnia poseł Aneta Czerwińska, rzecznik PiS (a zarazem jedna z osób, które zagłosowały „za” p. Magdaleną Biejat i przekonywały, że ten wybór to kwestia sejmowych parytetów) poinformowała na Twitterze:

– Posłowie PiS złożyli wniosek do przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny p. Biejat o zwołanie posiedzenia i dokonanie zmian w prezydium komisji, w tym na stanowisku przewodniczącego. PiS chce również rozszerzenia prezydium o jeszcze jednego wiceprzewodniczącego. 

7 stycznia wiceprezes Centrum Kazimierz Przeszowski przekazał do klubu Prawo i Sprawiedliwość ponad 10 000 podpisów złożonych pod petycją. Chcieliśmy w ten sposób pokazać politykom PiS, że tysiące Polaków żąda od nich wywiązania się obietnic i doprowadzenia tej sprawy do końca.

Przyniosło to konkretny efekt: posłanka popierająca aborcję na życzenie i adopcję dzieci przez pary homoseksualne przestaje kierować pracami komisji!

16 stycznia członkowie komisji zagłosowali za odwołaniem p. Biejat. Nową przewodniczącą została posłanka Urszula Wargocka. Teresa Wargocka, wiceprzewodnicząca uzasadniała tę decyzję:

– Poglądy polityczne, która prezentuje pani Magdalena Biejat w licznych wywiadach dziennikarskich, m.in. w sprawie modelu rodziny, nie są podzielane przez większość naszego społeczeństwa. Wypowiedzi te rezonują w opinii społecznej i wywołują niezadowolenie wielu obywateli, że głosi je przewodnicząca komisji, w której zapadają decyzje o polityce państwa wobec rodzin.

Kampania Obiecaliście!” to znaczący sukces wszystkich osób przejętych ochroną życia i rodziny w Polsce, zwłaszcza tych, które złożyły swoje podpisy. Po raz kolejny (poprzednio w sprawach Zofii Klepackiej i prof. Aleksandra Nalaskowskiego) Centrum Życia i Rodziny pomogło wywrzeć presję społeczną, która okazała się skutecznym środkiem w walce o wartości najważniejsze dla milionów Polaków.

Dziękujemy za każdy podpis, za każdego przesłanego do znajomych maila czy linka z informacją o tej petycji!