Stop dyktaturze mniejszości

<h1 class='page-title'>Stop dyktaturze mniejszości</h1>

W 2013 roku Centrum Życia i Rodziny udało się zastopować prace nad antyrodzinnym projektem legislacyjnym. W ramach akcji „Stop dyktaturze mniejszości” blisko 140 tysięcy obywateli wyraziło swój stanowczy sprzeciw wobec treści projektu nowelizacji ustawy antydyskryminacyjnej.

Latem 2013 roku w Sejmie trwały prace nad nowelizacją ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania. Zdaniem prawników uderzała ona w konstytucyjną ochronę rodziny, ograniczała wolność gospodarczą oraz wolność słowa. W opinii organizacji prorodzinnych, pod pretekstem walki z dyskryminacją, miała ona zapewnić uprzywilejowaną pozycję środowiskom homoseksualnym.

Wśród wielu innych kontrowersyjnych zapisów projekt wprowadzał m.in. zakaz dyskryminacji ze względu na tzw. „ekspresję płciową” i „tożsamość płciową”, co w praktyce mogło oznaczać, że publiczne epatowanie perwersyjnymi zachowaniami seksualnymi będzie szczególnie chronione przez prawo, a sprzeciw wobec tych zachowań będzie z kolei karany.

W pierwszym czytaniu projekt został przegłosowany ogromną większością głosów i przyjęty do pracy w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 30 czerwca Centrum Życia i Rodziny złożyło swoją opinię zalecając nie nadawanie dalszego biegu pracom sejmowym nad ustawą. Równocześnie rozpoczęliśmy kampanię społeczną zachęcając Polaków do podpisywania protestu do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. 24 lipca złożyliśmy w kancelarii Sejmu petycje podpisane przez blisko 140 tysięcy obywateli, którzy sprzeciwili się treści projektu. Wobec tak silnego głosu i nieustannego nacisku organizacji pozarządowych Sejm zatrzymał prace nad nowelizacją, a projekt nie trafił do drugiego czytania.

Nie łamcie sumień! Nie dzielcie Polskich domów!
Czytaj
PRZENIEŚMY DZIEŃ OJCA NA 19 MARCA. RUSZA WYJĄTKOWA KAMPANIA SPOŁECZNA
Czytaj
UE chce narzucić Polsce uznanie „praw” osób LGBT. Centrum Życia i Rodziny interweniuje u premiera
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod