Stop pigułce śmierci!

<h1 class='page-title'>Stop pigułce śmierci!</h1>

2 kwietnia 2015 roku minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podpisał rozporządzenie wprowadzające do obrotu bez recepty preparat postkoitalny tzw. „pigułkę dzień po” o nazwie „ellaOne”. Tabletka była dostępna dla kobiet już od 15 roku życia.
Dopuszczona do obrotu pigułka „ellaOne” jest preparatem niebezpiecznym dla zdrowia fizycznego, psychicznego i moralnego kobiet, szczególnie tych nieletnich. Stanowi zagrożenie dla życia zarodków ludzkich, jest potencjalnie aborcyjna i embriotoksyczna, powoduje szkody w organizmie kobiety i ma negatywne działanie społeczne. Niszczy relacje międzyludzkie sprowadzając je wyłącznie do zaspakajania popędu seksualnego oraz uwalnia od odpowiedzialności za drugiego człowieka – poczęte dziecko i jego matkę. Prowadzi do nieuporządkowanego życia seksualnego, często z wieloma partnerami.
W związku z powyższymi faktami Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny protestowało przeciw dostępności preparatu „ellaOne” w Polsce. Wspólnie z innymi organizacjami udało się zebrać ponad 170 tysięcy podpisów. W ramach kampanii informacyjnej rozprowadziliśmy blisko 30 tysięcy broszur informujących o zagrożeniach związanych z antykoncepcją postkoitalną. Zorganizowaliśmy również konferencję prasową w Sejmie z udziałem podmiotów zaangażowanych w protest.

Zobacz relację z konferencji>>

 

Stop związkom partnerskim!
Czytaj
Stop dyktaturze mniejszości!
Czytaj
Brońmy dzieci nienarodzonych!
Czytaj
Zobacz więcej

Wykonanie: CzarnyKod