Przyjdź na Narodowy Marsz Papieski i daj świadectwo

Opublikowano: 2023-03-22

6092

Centrum Życia i Rodziny współorganizuje Narodowy Marsz Papieski, który już 2. kwietnia przejdzie ulicami Warszawy. Organizatorzy zachęcają, aby dać publiczne świadectwo wierności papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Można to zrobić biorąc udział w wyjątkowym wydarzeniu. Marsz wyruszy o godz. 11:00 z Ronda im. Romana Dmowskiego. Przejdzie ulicami Warszawy aż do Placu Zamkowego i Archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Święty Jan Paweł II był niekwestionowanym duchowym przewodnikiem kilku pokoleń Polaków, kształtował moralność i wyznaczał niełatwą, lecz pewną drogę do świętości. Nieugięcie bronił życia, godności i dobra osoby ludzkiej oraz jej prawa do rozwoju, stanowiąc nienaruszalny fundament życia społeczności ludzkiej. Ukazywał piękno miłości małżeńskiej i powołania do rodzicielstwa.

Dziś musimy zmierzyć się z próbami podważenia jego świętość i zasługi dla Kościoła i Ojczyzny. Obecne wydarzenia pokazują, że za bardzo ściszyliśmy głos w narracji zapraszającej do schedy po Janie Pawle II. Brakiem zdecydowanej reakcji na nabierające przyspieszenia ataki na Papieża, pozwoliliśmy na wzbudzenie nieufności i nienawiści do katolickiej wiary i Kościoła, zwłaszcza wśród najbardziej bezbronnego młodego pokolenia.

Dlatego chcemy dać świadectwo naszej ufności wobec świętego Jana Pawła II. Pragniemy przypomnieć jego bogate nauczanie o wartości i świętości życia, które dziś jest potrzebne nawet bardziej niż w latach jego pontyfikatu. Profetyczne przesłanie papieża może dziś, pośród zamętu i pułapek współczesnego świata, prowadzić nas prostą drogą.

Przejdźmy więc razem w obronie dobrego imienia Papieża, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo, wciąż stanowią drogowskazy na ścieżce dorastania do pełni człowieczeństwa i prowadzą nas na drodze wiary.

Zapraszamy na Narodowy Marsz Papieski, który już 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Papieża przejdzie ulicami Warszawy. Wyruszymy o godz. 11.00 z Ronda im. Romana Dmowskiego w Warszawie a następnie przejdziemy pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie zakończymy wspólną Mszą świętą o godz. 12.30.

Szczegóły na stronie: www.MarszPapieski.pl 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/HPWFQKPB

Narodowy Marsz Papieski jest w pełni inicjatywą oddolną, społeczną i apolityczną. Głównym współorganizatorem jest Centrum Życia i Rodziny, ale w organizację włączają się również inne organizacje oraz szereg społeczników.