Przywróćmy sumienie Norwegii

Opublikowano: 2017-07-11

363

Doktor Katarzyna Jachimowicz to polska lekarka, która pracując w Norwegii, odmówiła realizowania zabiegów niszczących życie człowieka. Nie zgodziła się mianowicie na zakładanie pacjentkom spiral domacicznych, uśmiercających poczęte ludzkie życie.

Została z tego powodu wyrzucona z pracy, ale postanowiła walczyć o swoje prawa. Wkrótce czeka ją rozprawa w drugiej instancji norweskiego sądu. Kiedy wyrzucono ją z pracy, stanęła sama wobec sądowej machiny obcego państwa.

Doktor Jachimowicz w czasie swojego pobytu w Polsce odwiedziła również nasze biuro. Podzieliła się z nami swoją historią ostrzegając, że do podobnych sytuacji może niedługo dochodzić nas oraz prosząc o wsparcie. Jak sama mówi – jest ono potrzebne w trzech wymiarach:

Po pierwsze: duchowego. Pamięci modlitewnej o wytrwałość i siłę w trudnej sytuacji.

Po drugie: moralnego. Nagłaśniania jej sprawy, informowania o niej i zachęcania innych do wspierania.

Po trzecie: finansowego. Koszty sądowe, jakie musi ponieść doktor Jachimowicz w związku ze swoją batalią, to ok. 1 000 000 koron norweskich, czyli w przybliżeniu 500 000 złotych. Otrzymuje ona wsparcie od norweskiego Stowarzyszenia Lekarzy Chrześcijańskich, jednak nie wystarcza ono na pokrycie wszystkich wydatków związanych z jej sprawą.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i pomoc dr Katarzynie Jachimowicz.

Poniżej zamieszczamy listy dr Jachimowicz, w którym opisuje swoją historię.

 

Wpłat można dokonywać na konto:

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny

ul. Nowogrodzka 42/501
00-695 Warszawa

Nr konta: 70 1680 1248 0000 3000 2187 3168, Bank: PLUS BANK S.A.

Z dopiskiem:  „Darowizna na działalność statutową Centrum Życia i Rodziny – dr Jachimowicz”