Rusza akcja #PostDlaPokoju. Centrum Życia i Rodziny apeluje o modlitwę w intencji rodzin z Ukrainy

Opublikowano: 2022-03-02

5534

W obliczu skali przemocy i tragedii na Ukrainie, Centrum Życia i Rodziny zachęca do udziału w kampanii #PostDlaPokoju. Inicjatorzy apelują, aby przez cały okres Wielkiego Postu modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i rodzin, które ucierpiały wskutek działań wojennych.

– Sytuacja jest dynamiczna i dramatyczna. Rosyjskie pociski spadają na ukraińskie miasta. Giną nie tylko żołnierze, ale również cywile, w tym kobiety i dzieci, które w jednej chwili tracą swoich bliskich i dach nad głową. Ten bolesny czas zbiega się z okresem Wielkiego Postu. Możemy go wykorzystać na modlitwę za pokój na Ukrainie i wszystkie rodziny, które cierpią na miejscu lub zostały zmuszone do ucieczki ze swojego kraju – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Fundacja zachęca do duchowego wsparcia i zaangażowania się w akcję #PostDlaPokoju. Apeluje, aby każdy kto włączy się w duchową walkę o pokój na Ukrainie, zobowiązał się do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła, patrona Ukrainy. 

– Nasza intencja jest bardzo prosta. Podczas akcji #PostDlaPokoju modlimy się na różańcu o pokój na Ukrainie i szczęśliwy powrót wszystkich rodzin do własnych domów. Wierzymy, że to duchowe wsparcie sprawi, że ta wojenna tragedia dotykająca naszych wschodnich sąsiadów, skończy się bardzo szybko. Nie chcemy więcej niewinnych ofiar i osieroconych dzieci. Wiemy, że pokorna modlitwa czyni cuda, dlatego nie pozostajemy bierni – wskazuje Paweł Ozdoba.

Inicjatorzy podkreślają, że pomoc humanitarna i materialna są bardzo ważne, ale nie każdy ma możliwość włączyć się w takie działania. Dlatego wskazują, że okres Wielkiego Postu jest najlepszym momentem do tego, aby wszystkim potrzebującym ofiarować swoją pomoc duchową. 

Centrum Życia i Rodziny zachęca do modlitwy, ale również informowania o kampanii #PostDlaPokoju w mediach społecznościowych. W tym celu powstała specjalna grafika ze statuą św. Michała Archanioła, która znajduje się w centrum Kijowa. – Bardzo proszę o zamieszczenie grafiki w serwisach społecznościowych oraz używanie hasztagu #PostDlaPokoju. W ten sposób możemy zachęcić naszych znajomych do włączenia się w akcję modlitewnego wsparcia dla ukraińskich rodzin – podkreśla prezes fundacji. 

Modlitwa do św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Kliknij i pobierz grafikę akcji w wersji na Facebook.

Kliknij i pobierz grafikę akcji w wersji na Twitter.