Skrzynka modlitewna Obrońców Cywilizacji Życia

Opublikowano: 2018-03-15

2196

W połowie kwietnia, w czasie pielgrzymki do Włoch, wraz z zespołem Centrum Życia i Rodziny nawiedzimy grób św. Joanny Beretty-Molli. Złożymy tam intencje Obrońców Cywilizacji Życia, którym patronuje św. Joanna.

SKRZYNKA MODLITEWNA

Na stronie www.obroncy.org.pl utworzyliśmy specjalną „Skrzynkę modlitewną”, w której można pozostawić swoją prośbę, dziękczynienie lub uwielbienie. Wszystkie intencje zabierzemy ze sobą do Włoch. Opiekę duchową podczas pielgrzymki będzie nad nami sprawował ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Przy grobie św. Joanny ks. Przemysław odprawi Mszę Świętą we wszystkich intencjach Członków naszej Wspólnoty i Przyjaciół Centrum. Właśnie w czasie tej Mszy św., sprawowanej przy grobie św. Joanny, pragniemy polecać dobremu Bogu również Twoje troski i radości. Proszę Cię jednocześnie o modlitwę i duchowe towarzyszenie nam w pielgrzymce do naszej świętej Patronki. Niech święta Joanna Beretta Molla oręduje u Boga we wszystkich sprawach, z którymi się do Niej zwrócimy.

ŚWIĘTA JOANNA BERETTA MOLLA

Św. Joanna Beretta Molla byłą kobietą pełną radości, miłości, bezgranicznie oddaną Bogu, mężowi i dzieciom. Lekarką, która lubiła się modnie ubierać i czerpać z życia pełnymi garściami. Była kobietą pełną wdzięku, a jednocześnie silną i zdeterminowaną.

Kochała życie, a jednak w imię miłości potrafiła ofiarować się do końca Bogu i swojemu dziecku. I dlatego obraliśmy ją za patronkę Obrońców Cywilizacji Życia. Święta Joanna spoczywa na cmentarzu w Maesero pod Mediolanem, gdzie znajduje się grobowiec rodziny Molla.