Stań w obronie krzyża. Podpisz petycję!

Opublikowano: 2024-06-03

6464

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie w sprawie wprowadzenia Standardów równego traktowania w Urzędzie m.st. Warszawy, w którym nie tylko wprowadzono zakaz wieszania krzyży w budynkach warszawskich urzędów, ale także zakazano pracownikom urzędów eksponowania symboli religijnych na swoich biurkach.

Jednocześnie w zarządzeniu stwierdzono, że w trakcie wydarzeń organizowanych przez warszawski urząd nie może być żadnych elementów o charakterze religijnym.

Zarządzenie Prezydenta Warszawy jest nie tylko uderzeniem w wolność wyznania ale też narzuca pracownikom warszawskich urzędów radykalną ideologię gender.

W dokumencie czytamy między innymi o tym, że warszawscy urzędnicy powinni zwracać się osób transpłciowych lub niebinarnych, używając preferowanych przez nich zaimków i pytać o zaimki przed rozpoczęciem rozmowy. Ratusz zachęca też urzędników do używania feminatywów i form bezosobowych.

Rafał Trzaskowski tłumaczy usuwanie krzyży ze ścian i biurek pracowników troską o „neutralność” światopoglądową urzędników, jednocześnie zmuszając ich do używania języka zgodnego z określoną, lewicową ideologią.

Nie możemy na to pozwolić!

Zarządzenie Rafała Trzaskowskiego to jawny atak na wolność wyznania i sumienia pracowników warszawskich urzędów.

Art. 53 Konstytucji RP zapewnia każdemu „wolność sumienia i religii” oraz wolność do „uzewnętrzniania” własnej religii.

Nie możemy pozostać bierni wobec ataku na nasze konstytucyjne prawa i wolności!

Dlatego apelujemy do Prezydenta Warszawy o poszanowanie dla polskiej konstytucji i wycofanie bezprawnego zarządzenia ograniczającego wolność sumienia i wyznania warszawskich urzędników.

Apel podpisało już ponad 50 tys. osób!

Petycję można podpisać na stronie: www.niezdejmujkrzyza.pl