Sukces kampanii „Murem za profesorem Nalaskowskim!”

Opublikowano: 2019-09-18

3615

Kampania Centrum Życia i Rodziny „Murem za profesorem Nalaskowskim!” zakończyła się sukcesem. Pod naciskiem ponad 32.000 osób, które poparły apel na www.muremzaprofesorem.pl władze UMK w Toruniu przywróciły prof. Nalaskowskiego do pełni praw wykładowcy akademickiego.

12 września 2019 r. Centrum Życia i Rodziny rozpoczęło kampanię w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Na stronie internetowej wwww.muremzaprofesorem.pl został opublikowany apel o natychmiastowe przywrócenie prof. Nalaskowskiemu pełni praw tj. umożliwienie prowadzenia działalności dydaktycznej i badań naukowych. List otwarty skierowano także do całej s akademickiego w Polsce, wzywając do zachowania wolności debaty akademickiej, stosowania jednakowych standardów wobec wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej a także nieulegania naciskom ideologicznym środowisk LGBTQ w prowadzonych badaniach naukowych.

Już w pierwszej dobie od uruchomienia akcji „Murem za profesorem Nalaskowskim”, apel poparło ponad 10.000 osób. W ciągu kilku dni informacja o akcji dotarła do ponad 150 tys. użytkowników mediów społecznościowych. Po 5 dniach od uruchomienia zebrano ponad 32.000 podpisów, a liczba osób popierających prof. Nalaskowskiego zwiększała się z każdą godziną. Pod wpływem kampanii „Murem za Profesorem” 18 września 2019 r. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn wycofał decyzję o zawieszeniu prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski skomentował tę decyzję – To wspaniała wiadomość! Siła oporu społecznego jest wielka. W ciągu kilku dni solidarność z prof. dr hab. Aleksandrem Nalaskowskim zamenifestowało przeszło 32.000 osób – dołączając do apelu na www.muremzaprofesorem.pl. Dla porównania pod petycją organizacji LGBTQ, atakującą Profesora, przez trzy tygodnie z trudem zgromadzono trzy tysiące podpisów. Czyli dziesięciokrotnie mniej – podsumowuje Kazimierz Przeszowski –  i to najlepiej obrazuje poglądy Polaków w tej sprawie. I właśnie w obronie tej atakowanej większości występujemy jako Centrum Życia i Rodziny.

Zachęcamy do obejrzenia osobistych podziękowań Pana Profesora za podpis w jego obronie.