„Szlachetny Piątek” to kampania Centrum Życia i Rodziny, która ma za zadanie promować szlachetność, czystość i wierność. Inicjatorzy akcji zachęcają do ubrania białego elementu garderoby w piątek 27 października. Wskazują również, że to pozytywna i wartościowa odpowiedź na tzw. „tęczowe piątki LGBT”.
Centrum Życia i Rodziny zachęca do udziały w kampanii „Szlachetny Piątek” poprzez pobranie wartościowych materiałów ze strony https://szlachetnypiatek.pl. Jednak przede wszystkim apeluje, aby w piątek 27 października założyć biały element garderoby – np. koszulę, szal, apaszkę czy wstążkę. W ten sposób publicznie wyrazić wsparcie dla takich wartości jak szlachetność, czystość i wierność. Organizatorzy podkreślają, że kampania jest odpowiedzią na niebezpieczne inicjatywy środowisk LGBT, które wykrzywiają prawdziwy obraz rodziny i małżeństwa.
Inicjatorzy akcji promującej szlachetność, wierność i czystość zachęcają, aby włączyć się w kampanię „Szlachetny Piątek” i dać temu wyraz także w mediach społecznościowych. Wystarczy wrzucić do internetu swoje zdjęcie z białym elementem garderoby i opatrzyć je hasztagiem #SzlachetnyPiatek. „W ten sposób dajemy publiczne świadectwo” – podkreślają organizatorzy.
Kampania jednak nie polega jedynie na zaangażowaniu się w nią poprzez ubranie białego elementu garderoby.
– W ramach kampanii udostępniamy broszurę „Chciałbym być sobą” ze świadectwami osób, które niegdyś dokonały operacji zmiany płci. Zachęcam do jej lektury, bo obserwujemy coraz większą presję, by młodzi ludzie doświadczający dysforii płciowej rozpoczęli przyjmowanie hormonów. A ma to tragiczne, czasem nieodwracalne skutki, gdy robią to w okresie dojrzewania. Ponadto można zamówić publikację „Utopia tęczowej rewolucji” wraz z filmem „To nic takiego”– wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. Wszystkie materiały w ramach kampanii „Szlachetny Piątek” znajdują się na stronie: https://szlachetnypiatek.pl.
Zaniepokojeni rodzice i nauczyciele mogą również otrzymać bezpłatny poradnik co robić i jak reagować na przypadki organizowania w szkołach tzw. „tęczowych piątków”, poświęconych promocji postulatów środowisk LGBT. W poradniku znajdują się odpowiedzi jak szybko i skutecznie reagować, aby nie narażać niewinnych dzieci na promocję postulatów środowisk LGBT.
– Mamy dla młodych dobrą propozycję. Chcemy zachęcić ich, aby: nie podążali za ideologią narzucaną przez organizacje LGBT; byli wierni i godni zaufania, a nie niekonsekwentni i zmienni w uczuciach; żyli wolni w czystości, a nie zniewoleni rozwiązłością; wyróżniali się szlachetnością serca, a nie mroczną odmiennością – podkreśla z kolei Aleksandra Gajek z Centrum Życia i Rodziny.
Kampania „Szlachetny Piątek” odbywa się w tym roku w ostatni piątek miesiąca tj. 27 października.