W warszawskiej Kinotece odbył się pokaz filmu dokumentalnego produkcji Centrum Życia i Rodziny pt. „To nic takiego”, przedstawiającego zagrożenia płynące z powszechnie promowanej edukacji seksualnej wg standardów WHO. Film jest niezwykle ważny także ze względu na to, że ujawniono w nim dotychczas nieznane fakty na temat podstaw edukacji seksualnej i jej twórców.
Film dokumentalny „To nic takiego” wyprodukowany przez Centrum Życia i Rodziny porównuje różne modele edukacji seksualnej oraz wskazuje na ich znaczące różnice w pojmowaniu ludzkiej płciowości. Model tzw. „kompleksowej edukacji seksualnej”, promowanej m.in. przez WHO i UNESCO, przedstawia seksualność jako autonomiczną, a zarazem centralną sferę ludzkiego życia, zakładającą nieskrępowaną wolność korzystania z własnej seksualności i czerpania przyjemności z aktywności seksualnej, również przez dzieci i młodzież. Właśnie ten model „edukacji seksualnej” stał się tematem przewodnim filmu. Autorzy wskazują na jego genezę, a także metodologiczne błędy leżące u jego zarania.
Twórcy zwracają uwagę również na głęboko zmanipulowane wyniki badań, prowadzonych przez Alfreda Kinseya, które współcześnie stanowią źródło aparatu pojęciowego dla modelu edukacji seksualnej wg standardów WHO. – Alfred Kinsey nie jest jedynym ani pierwszym. Jednak, gdyby nie on, to swoboda seksualna, która była przez niego promowana nie osiągnęłaby aż takiego pułapu. Więc jest to postać absolutnie ważna i kluczowa – wskazuje Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, współautor scenariusza do filmu.
Dokument „To nic takiego” przedstawia twarde dane, z których wynika, że w krajach, w których obowiązuje ten liberalny model, zaobserwowano m.in. wysokie współczynniki wczesnej inicjacji seksualnej, zakażeń wirusem HIV, a także aborcji wśród nieletnich dziewcząt i młodych kobiet. To wskazuje na nieskuteczność metody „kompleksowej edukacji seksualnej”, promowanej m.in. przez WHO oraz UNESCO. Autorzy filmu wskazują również na poważne zagrożenia ideologiczne, które towarzyszą zagrożeniom społecznym. Okazuje się bowiem, że podczas realizacji programu w ramach „zachodniego modelu” edukacji seksualnej, dochodzi do promowania ideologii gender, a także koncepcji prezentowanych przez ruch LGBT.
W dyskusji po premierze filmu uczestniczyli m.in. jego twórcy Kazimierz Przeszowski oraz Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, a także psycholog dr Andrzej Margasiński oraz Kamil Zwierz, prezes Centrum Życia i Rodziny. Zdaniem dr. Margasińskiego, dotychczas istniało duże zapotrzebowanie społeczne na film dogłębnie ilustrujący model edukacji seksualnej wg standardów WHO. Podkreślił, że uczestniczymy w swego rodzaju wojnie kulturowej, którą można zaobserwować także w obszarze edukacji seksualnej. Psycholog zauważył, że liberalne środowiska chcą poprzez swoją agendę „przemeblować młodzież”. – Rodzice zobaczyli, że to o czym wśród specjalistów mówimy od wielu lat, nie jest abstrakcją, a rzeczywistością – powiedział dr Andrzej Margasiński. – Te środowiska próbują nam wychowywać dzieci i moim zdaniem idzie to w złym kierunku. Ten film będzie doskonałym orężem w tych dyskusjach – dodał.
Szczególne podziękowania za wsparcie produkcji filmu zostało skierowane do darczyńców i przyjaciół Centrum Życia i Rodziny, którzy zaangażowali się w projekt swoimi darowiznami oraz modlitwami. – Ten szokujący, choć niezwykle istotny film nie powstałby bez wsparcia darczyńców fundacji, którym serdecznie dziękujemy. Chcemy, aby dokument „To nic takiego” docierał do szerokiego grona odbiorców, w szczególności rodziców i pedagogów, którzy mają wpływ na wychowanie młodego pokolenia Polaków, a także samorządowców oraz dyrektorów szkół, którzy w dzisiejszym świecie spotykają się z propozycjami promowania lewicowej agendy poprzez programy edukacyjne i społeczne – podkreślił Kamil Zwierz, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Patronat medialny nad filmem „To nic takiego” objęły: portal PCh24.pl oraz Telewizja Republika.
***
Jeśli chcesz zorganizować pokaz filmu „To nic takiego” w swoim mieście, gminie lub wspólnocie, skontaktuj się z Centrum Życia i Rodziny pod adresem: biuro @czir.org lub telefonicznie pod numerem telefonu: 22 629 11 76. Więcej szczegółów dotyczących filmu oraz aktualna lista zaplanowanych pokazów filmowych dostępne są na stronie www.tonictakiego.pl.