Warszawski Protest Rodziców

Opublikowano: 2019-03-19

3233

18 marca 2019 r., w miesiąc od podpisania przez prezydenta Warszawy „Deklaracji LGBT+”, Centrum Życia i Rodziny zorganizowało pod ratuszem Warszawski Protest Rodziców przeciwko naruszaniu ich konstytucyjnych praw.

Protest wywołał duże zainteresowanie medialne i społeczne. Szczególne poruszenie wywołało zobowiązanie do wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO, a także osoby „latarnika”, który będzie czuwał nad realizacją postulatów grup LGBT+.

Nie dziwi, że o godz. 16.00 pod warszawskim ratuszem zjawiło się więcej niż tysiąc osób, wiele rodzin przybyło na protest wraz z dziećmi. Większość przygotowała własne transparenty sprzeciwiające się polityce prezydenta Trzaskowskiego i wzywające do ochrony dzieci.

Sprowadziła nas tutaj miłość do naszych dzieci. Nasze dzieci są najważniejsze – ich wychowanie, dobro stanowią dla nas świętość. Ponieważ kochamy nasze rodziny, to dlatego chcemy ich bronić! – mówił Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum. – Chcemy stanąć w obronie ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach i 4,5 miliona dzieci w szkołach całej Polski. To, co dzieje się dziś w Warszawie, jutro będzie odbywać się w pozostałych miastach Polski – dodawał.

Głos zabrali przede wszystkim rodzice na czele z Dominiką Chorosińską (Figurską), która od początku wspierała inicjatywę Centrum. – Nie ma naszej zgody na to, by ktoś obcy wchodził między nas a nasze dzieci w tak intymnej sprawie, jaką jest seksualność. Seksualność jest czymś pięknym, ma prowadzić do relacji z drugim człowiekiem, ale nigdy w życiu do wynaturzenia – mówiła.

Dezaprobatę dla działań prezydenta Trzaskowskiego wyrazili także przedstawiciele wielu organizacji stających w obronie rodziny na czele z Instytutem Ordo Iuris, Fundacją Pro-prawo do życia i Fundacją Mamy i Taty, a także zgromadzeni politycy z różnych partii i ugrupowań. Przypominano głównie o pierwszeństwie wychowawczym rodziców – nawet przed państwem czy urzędnikami, ale nie zabrakło mocnych słów wskazujących, jak wielkie szkody moralne dla dzieci niosą ze sobą postulaty grup LGBT+.

Kazimierz Przeszowski zauważył, że „Deklaracja LGBT+” dotyka nie tylko dzieci. – Przyszliśmy także, by bronić ponad 30 tys. nauczycieli w warszawskich szkołach, którzy będą przymuszani do przekazywania treści niezgodnych z ich sumieniem – wskazywał.

Sprzeciw wobec działań warszawskiego ratusza, zagrażających bezpieczeństwu dzieci i rodzin można wyrazić na stronie www.PowiedzTrzaskowskiemu.pl.

Podczas Warszawskiego Protestu Rodziców Centrum Życia i Rodziny złożyło także pismo do Prezydenta Trzaskowskiego, wzywające do wycofania się z Deklaracji LGBT+ – treść pisma dostępna TUTAJ >>