Rezygnacja z wysiłku wychowawczego i bezradność wobec antyrodzinnych trendów – to główne problemy współczesnych rodziców. Czują się oni zagubieni pośród przeciwstawnych modeli wychowawczych czy demoralizujących programów nauczania w szkołach. Hasło tegorocznego Kongresu Życia i Rodziny „Wychowanie – wehikuł cywilizacji życia” wychodzi naprzeciw bolączkom rodziców. – Te słowa podkreślają jak bardzo odpowiedzialnym zadaniem jest mądre wychowanie dzieci – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które organizuje to wydarzenie. – Skutki dzisiejszego podejścia do wychowania będą widoczne nawet w odległej przyszłości – dodaje.
Zaproszenie na III Kongres Życia i Rodziny organizatorzy kierują do wszystkich osób, środowisk i instytucji, kierujących się dobrem rodziny i prymatem wartości życia w porządku publicznym. Wśród prelegentów znajdą się znani teoretycy oraz doświadczeni praktycy zajmujący się wychowaniem. – W części wykładowej będzie można zapoznać się z dogłębną analizą problemu, a część warsztatowa pozwoli zdobyć konkretne narzędzia i umiejętności – mówi Paweł Kwaśniak. W „świat wartości cywilizacji łacińskiej” wprowadzi uczestników historyk prof. Grzegorz Kucharczyk, o problemach wychowania opowiedzą wybitna psycholog prof. Maria Ryś, Janusz Wardak ze Stowarzyszenia Akademia Familijna oraz dr Grzegorz Łęcicki. Historyk i samorządowiec Piotr Boroń pokaże w jaki sposób media wpływają na wychowanie, a Paweł Woliński z Fundacji Mamy i Taty wytłumaczy dlaczego rodzice często „abdykują z funkcji wychowawczych”. Poseł Piotr Uściński będzie mówił o roli państwa i samorządu w wychowaniu młodego pokolenia, z kolei Wojciech Starzyński z Fundacji Rodziece Szkole podpowie, jak odważnie angażować się w szkolną rzeczywistość. Nie zabraknie też sporej dawki wiedzy prawniczej, którą zaaplikuje uczestnikom mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.
Szczegóły na stronie internetowej: www.kongreszyciairodziny.pl oraz na facebookowym funpagu Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.