Nierozerwalność małżeństwa – studium upadku wartości

Opublikowano: 2022-04-25

5690

Bardzo serdecznie zapraszamy na konferencję „Nierozerwalność małżeństwa – studium upadku wartości”. Konferencja odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Amicus przy ul. Hozjusza 2 w Warszawie.

Nierozerwalność małżeńska – czy taka wartość jeszcze istnieje? Obserwacja zjawisk społecznych: począwszy od statystyk, które mówią o rozpadzie 1 małżeństwa na 3 nowo zawarte, poprzez ukazywanie w mediach rozwodów jako „normalności”, skończywszy na niejednoznacznej postawie Kościoła wobec osób żyjących w tzw. powtórnych związkach – pozwala nam mówić o jej upadku.

Poprzez organizację tej konferencji Centrum Życia i Rodziny chce zatem pobudzić do refleksji nad falą rozwodów i sformułować wnioski, które dotrą do osób pomagających narzeczonym w przygotowaniu do małżeństwa, do ośrodków wspomagających małżeństwa „w kryzysie”, jak również do odpowiedzialnych za prawo rodzinne. Jest to zapowiedź wydarzenia, które Centrum Życia i Rodziny planuje w drugiej połowie roku: większej konferencji poświęconej umocnieniu małżeństwa i sposobom na przezwyciężenie kryzysów między małżonkami.

W czwartek, 28 kwietnia, temat „upadku nierozerwalności” przybliżą:

  • psycholog Bogna Białecka, która wyjaśni, jakie zmiany zachodzą w myśleniu człowieka, który wczoraj ślubował wierność i dozgonność, a dziś podejmuje decyzję o porzuceniu małżonka;
  • redaktor Paweł Chmielewski z PCh24.pl, który wskaże, jaki wpływ na rozumienie nierozerwalności mają ostatnie wydarzenia z życia Kościoła;
  • prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba, który opowie, jak zmienia się społeczna percepcja rozwodów i co sprawia, że są coraz bardziej akceptowane.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Będzie ono także transmitowane online w naszych mediach społecznościowych. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać link do relacji na żywo w dniu konferencji, prosimy o pozostawienie swojego adresu e-mail:

Administratorem Państwa danych jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.
Proszę kliknąć, aby dowiedzieć się więcej o ochronie danych osobowych