Niesiemy radość dzieciom w te Święta! Wesprzyj tę akcję!

Opublikowano: 2023-12-07

6261

Centrum Życia i Rodziny toczy zaciętą walkę o życie nienarodzonych, ale równocześnie nie zapomina o dzieciach, którzy już się narodziły i które potrzebują naszej pomocy.

Jak Państwo wiedzą, od lat, dzięki zaangażowaniu osób takich jak Państwo, wspieramy domy samotnej matki. Już w 2016 roku organizowaliśmy zbiórkę dla placówki w Opolu, a ledwie kilka miesięcy temu prosiliśmy o wsparcie dla domu w Grodnie.

Wiem, jak wielkie mają Państwo serca, dlatego ośmielamy się jeszcze raz poprosić Państwa o okazanie serca potrzebującym. W tym roku chcemy obdarować podopiecznych domów samotnej matki, czyli matki i ich dzieci.

Zwykle koncentrujemy się na „poważnych” potrzebach: remontach, renowacjach, niezbędnym sprzęcie… I jest to oczywiście bardzo potrzebne.

Jednak tym razem chcemy po prostu ucieszyć podopiecznych. Sprawić, by jak najbardziej doświadczyli tej radosnej atmosfery, która panuje w naszych mieszkaniach.

Domyślają się Państwo, że żadna z tych kobiet nie marzyła o spędzaniu świąt poza własnym domem. Ale to właśnie w domach samotnej matki mogą liczyć na realizację podstawowych potrzeb, m.in. zapewnienie schronienia, wyżywienia, odzieży, leków i środków opatrunkowych, uregulowanie spraw prawno-socjalnych oraz udzielenie wsparcia emocjonalnego. Wszystkie mieszkanki otrzymują pomoc materialną, psychologiczną, pedagogiczną, prawną i duchową. Do placówek trafiają również kobiety w ciąży i udzielana jest im niezbędna pomoc medyczna przed porodem i w czasie połogu.

To jest prawdziwa służba życiu, gdy pomaga się mu narodzić i otacza troską, pomimo dojmujących trudności, problemów i przeszkód.

Jeszcze w październiku zaczęliśmy kontaktować się z domami z całej Polski. Finalnie wybraliśmy osiem z nich: w Częstochowie, Urlach, Supraślu, Stargardzie, Szczecinie, Koszalinie i dwa w Ostrowie Wielkopolskim. Przebywa w nich około setki dzieci i czterdziestu matek.

Dzieci napisały do nas listy, w których opisały wymarzone prezenty: domki dla lalek, słodycze, zegarki, flamastry, rowerki biegowe… Zależy nam, by każde dziecko otrzymało to, co sobie wymarzyło.

Dlatego prosimy Państwa o wsparcie finansowe naszych działań. Czasu zostało niewiele – chcemy odwiedzić każdy z domów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia!

W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazanie datku na ten cel dowolnej wysokości, np. 200 zł, 100 zł lub 60 zł albo 30 zł czy innej kwoty!

Kliknij tutaj i daj radość dzieciom z domów samotnej matki!

Już dziś bardzo dziękujemy za Państwa otwarte i hojne serca!